“Tiger and Friends” to praktyczny kurs języka angielskiego dla dzieci

Nauka języka angielskiego może okazać się dla dzieci wspaniałą przygodą. Wystarczą do tego odpowiednie książki i zeszyty ćwiczeń, dzięki którym zabawa połączy się z edukacją. “Tiger and friends do kupienia” to seria, która całkowicie spełnia to wymaganie.

Kurs języka angielskiego z wyjątkowym bohaterem i jego przyjaciółmi

Zachęcenia dzieci do nauki to spore wyzwanie. Jak wiadomo, młode osoby są aktywne i przyciągnięcie ich uwagi na dłużej to poważne zadanie. Jeśli coś nie jest dla nich ciekawe, to szybko tracą zainteresowanie. Wraz z tym obniża się poziom chęci i motywacji. Dlatego tak istotne jest zapewnienie im atrakcyjnej edukacji, co przełoży się na to, że same zechcą zaglądać do książek. Właśnie coś takiego ma miejsce w przypadku tego kursu.

Zauważyłem to u mojego syna, który akurat jest w drugiej klasie i uczy się angielskiego. Korzysta przy tym z publikacji z tej serii i wcześniej też miał z nimi do czynienia. Jako że często towarzyszę mu przy tym to mam wgląd w podręczniki i zeszyty ćwiczeń co pozwala mi na wyrobienie sobie zdania o nich. Przypadły mi one do gustu, ponieważ zostały wydane w ciekawych dla pociech formach. Podręczniki cechują się mniejszą ilością tekstu, który zawiera to, co najważniejsze. Proste zdania, pytania i słowa ułatwiają ich zrozumienie i przyswojenie. Nie powstaje również przy tym przeładowanie treścią, co ma duże znaczenie. Dziecko się przez to nie męczy, za to z chęcią się uczy i poszerza zasoby wiedzy. Dochodzi do tego przyjemna strona wizualna każdej publikacji. Sporo jest wesołych i kolorowych ilustracji, które dobrze wpływają na utrwalanie materiału.

“Tiger and Friends” to kurs zapewniający odpowiednie rezultaty

Jest tak za sprawą poszczególnych jego elementów. Zresztą miałem okazję osobiście to zauważyć i z doświadczenia wiem, że tak może się stać. Podręczniki i zeszyty ćwiczeń uważam za wartościowe wsparcie dla dzieci w nauce języka angielskiego. Magdalena Kondro, Mark Ormerod i Carol Read to osoby, które przygotowały tak atrakcyjne publikacje. Każda z nich to edukacyjna przygoda. Jeśli bierze się w nich udział, to można spodziewać się dobrej zabawy i odpowiednich efektów.